Touringcykel – herr

Märke & Modell: Cube Nature Allroad
Herrcykel med aluminiumram, lämplig för asfalt och grusvägar. 27 växlar, handbromsar fram & bak (skivbromsar).

Touringcykel – dam/ unisex

Märke & Modell: Cube Nature Allroad
Dam/ unisexcykel med aluminiumram, lämplig för asfalt och grusvägar. 27 växlar, handbromsar fram & bak (skivbromsar).

Elcykel

Märke & Modell: Cube Kathmandu Hybrid Pro 500
En unisex ram för en ganska upprätt och avslappnad sittställning. 10 växlar shimano, handbromsar fram & bak (skivbromsar).
Motor: Bosch 75Nm,
Batteri: Bosch PowerTube 500
Total vikt 25,3 kg.

Gravel bike

Märke & Modell: Cube Nuroad Race FE
Aluminiumram, karbongaffel, hydrauliska skivbromsar, 22 växlar. Kassett: Shimano GRX eller Shimano 105, mudgards/ skärmar, pakethållare, fram & bakljus. Total vikt 11,7 kg.
Alla cyklar är herrmodell, men fungerar utmärkt även för dam.
Cyklarna har plattpedaler, önskar du spd så ta med egna för att byta.

Barncykel 20″, 24″

Märke & Modell: Cube Acid eller liknande
7 växlad barncykel med handbromsar fram & bak. En stabil och trevlig cykel!

Priser i SEK - cykeluthyrning

Cykel/ utrustning1 dag3 dgr5-7 dgr
Touring cykel3007001200
Elcykel55012002200
Gravel bike50010001900
Barncykel200500750
Cykelväska100100200
Hjälm100100100
Cykeltransport*500*500*500*

*Cykeltransport är priset per cykeltransport ifall du lämnar cykeln på annan ort än du hämtade den. T.ex: Uthämning av cykel i Göteborg, Återlämning av cykel i Helsingborg= 500 kr.

Förfrågan cykelhyra

Villkor för avbokningar

  • Mer än 7 dagar innan ingen kostnad
  • Mellan 7 dagar och 3 dagar innan 50%
  • Mindre än 3 dagar innan 100%
  • Tid som gäller för avbokningar är kl 12:00